Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

RYBAŘENÍ A HOUBAŘENÍ

 

      KONEČNĚ JSME SI ZARYBAŘILI ... aneb uděláme si vánoceyes

                                23.5.2011http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Vikend_21-22.5.2011/

 

     Super víkend!!! Od 20.5. do 22.5. jsme vyrazili celá rodinka na naše rybolovná místa, revír Dyje 7A, Dolní Věstonice. Horko k zalknutí a tak jsme při sobotě ráno nakládali pruty na záda s pocity zmaru. V dusnu ryby nikomu dvakrát neberousad. Už jsem se v duchu chystala na odpoledne, kdy jsme si naplánovali generální úklid našeho víkendového rybářského domečku na kolečkách. Na jaře je to vždycky třeba. Ale vraťme se k dopoledni. Vyrazili jsme  a na našem fleku seděli už před sedmou raní. Během půl hodiny jsme s mužem vytáhli tři krásné kapry, 44 cm-ten byl vrácem vodě, 48 a 55 cm, kteří byli vraženi do saku a dál nebylo co řešityes. Kapři byli ve skvělé kondici, zdraví, bojovní, svedli jsme s nimi krásný boj a už se těšili na Brno, kde si uděláme "opravdové vánoční hody"!!! Holky se u vody pořádně vyblbly, jako pokaždé, a tak zpět k Avii mazaly docela ochotně, tam sebou práskly do trávy a odpočívaly v Pánuwink.

      Po obědě jsme se zbavili juniora (ten při úklidu zásadně škodí a zavazí tak, že mu hrozí újma na těle a nám trestní stíhání pro týrání svěřené osobyangry), odešel se svým věstonickým dívčím fanklubem do bazénu ke známým. My s Jirkou jsme vynosili všecky věci, poklidili uvnitř "domu", všecko jsme vyluxovali, vysavovali, vyoctovali a vydezinfikovali ... úspěšný rybolov nás nabil  elánem a entuziasmemcheeky...všecko jsme potom opětovně uložili na svá místa. K večeru Avia zazářila uvnitř i zvenku jak připravená pro novonamželewink. Večer jsme se odměnili, udělali ohýnek pro buřtíky a odpuzení komárů, zapálili gril, na kterém se klepala kuřecí stehna a skočili si do hospůdky pro studené točené, do džbánku dvoulitrového . Se setměním jsme se uložili do kanafásku, spokojeni a těšíc se na den další. Snad nemohl být krásnější, ale nakonec byl.

     Neděle nás probudila v pět ráno vycházejícím sluncem nad vrcholy Pálavy . A jako vždy, rychlá snídaně, futrály a vše, co na ryby třeba na záda a do volných končetin a tradááá....holky samosebou s námi. Tentokrát nám to trvalo téměř celé dopoledne, nikdo nic z okolních rybářů nechytal, a tak jsme se už smiřovali s tím, že ne každý den může být posvícení a díky Bohu, že bylo včera. Když v tom Jirkovi něco řádně na prutu zahrčelo, prut se mu ohnul a po záseku a krásném boji  "muž versus velryba" Georgíííno vytáhnul na světlo luxusního kapra lysce 57 cm dlouhého, vysokého, bezmála pětikilového...PARÁÁÁDAyes. Měli jsme splněno. Uděláme radost všem milým a jedeme na Brnisko.

     Tedy resumé tohoto víkendu .... čtyři krásné ryby z toho tři ponechanéwink

                                                    .... Anynka spráskla z těchto kaprů všecky ploutveyes 

                                                    .... Pepi chytila dvě klíšťata, chůdě malé v trávěno

                                                    ....Avia připravená na další rybářské výbojecheeky

                                                    .... Jeník spálená záda 

                                                    .... a ... dne 23.5. nás poctila návštěvou a na pravou a nefalšovanou štědrovečerní večeři přišla naše milá Soňka Starboxová, kterou jsme pozvali na rybí poblífku s kostičkama rohlíkovejma, smaženého kapra, bramborový salát a samosebou taky na něco na zapití. Vždyť ryba musí plavat!!! Takže doufáme, že jí chutnalo, víme, že ryby má ráda, děkujeme jí za příjemný večer a zveme ji na v pořadí druhého kapra "na zelenině", který bude následovat. Jo, Soničko, ty fotky chcu sem!!!! Ahojky všichni čtenáři...Vaše Eva Bartalliheart   

                                                                   

      Kdo ji znáte ???...ne, nebudu Vás napínat toť naše milá Soň Starbox angel, tentokrát bez Kvíny, háráfrown


      Naskočil nám rok 2011 a my všichni se už strašně těšíme na dvě věci. Za prvé, až roztají ledy na našich vodách stojatých i tekoucích a my namočíme "pruty" a za druhé, až se vlhké lesy pod náporem palčivého sluníčka zapaří, zavoní podhoubí a my nasbíráme další várku praváků, o kterých se nám večer bude zdát, jak lezou z mechu, sotva zavřeme oči. To bude život! A nejvíc se všichni těšíme na to, že s námi poprvé budou ty naše dvě čtyřnohý kočky, Pepinka - pro tu už to bude stará vesta - a hlavně Anežka, kterou musíme naučit pořádně plavat!!!yes


                                   

                                                   SLOUP 2010 aneb opět jsme nezaháleli 

                  

                             

                                                     ...konečně jsme všechny děti unavili yes


                                         Pepinčina první rybářská dovolená - BULHARY 2010

                

                    po koupání - slunění                          Pepíček námořníkem                          modelka

                 

                 

                       něco jsme nachytali a bylo třeba to upravit                          jsem unavená


                                      NAŠE DVA VELKÉ KONÍČKY - RYBAŘENÍ A HOUBAŘENÍ

                     


                   

                                        

                                                                                               Bibinka houbařka

TOPlist